Żuromin - Strona Internetowa Urzędu

Międzynarodowy Dzień Książki

Drukuj
1 2 3

2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci grupa „Pszczółek” i „Biedronek” wybrała się do Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie.
    Panie z biblioteki przeczytały naszym maluchom bajkę pt.”Brzydkie Kaczątko” z użyciem teatrzyku Kamishiba  oraz krótkie opowieści z serii „O Tupciu Chrupciu”. Dzieci zwiedziły także pomieszczenia,  gdzie na półkach znajdują się książki oraz czytelnia biblioteki. Na koniec nasi podopieczni otrzymali słodki upominek oraz kolorowe baloniki.
    Nasza najmłodsza grupa „Żabki” dnia 5 kwietnia gościła w szkolnej bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2. Maluszków powitali starsi koledzy w przepięknych strojach.  Przedstawiali  postaci z bajek. Nie zabrakło Czerwonego Kapturka, Księżniczki, Czarownicy i Księcia. Uczniowie czytali opowieści z podziałem na role pokazując przy tym kolorowe ilustracje. Z wielkim zaangażowaniem starsi koledzy przeczytali maluchom bajkę „O Rybaku i Złotej Rybce”. Na koniec spotkania Czerwony Kapturek wręczył dzieciom ze żłobka słodki upominek.

 


POLITYKA W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA I ZWALCZANIA NADUŻYĆ LUB KORUPCJI

Zgłoszenie anonimowe np.: przez pracownika lub osobę trzecią

Osoba, która posiada informację dotyczącą nadużycia finansowego i/lub korupcji, a

jednocześnie chce pozostać anonimowa zgłasza powyższe do Instytucji Zarządzającej lub bezpośrednio do organów ścigania.

Zgłoszenia można dokonać również poprzez zewnętrzny punkt kontaktowy w ramach

na stronie  Instytucji Zarządzającej www.pois.gov.pl lub pod adresem e-mailowym: naduzycia.POIS@mr.gov.pl